Biznes

PZU nie kończy zaciskać pasa

W grupie PZU szykują się kolejne zwolnienia
Fotorzepa, Seweryn Sołtys Seweryn Sołtys
W grupie PZU szykują się kolejne zwolnienia. Zarząd odchudził już centralę, teraz przyszedł czas na teren
Prezesi PZU i PZU Życie spotkali się we wtorek ze związkowcami i przedstawili im w zarysie plan zmian w organizacji grupy. Główny cel zarządów to centralizacja procesów, m.in. księgowości i likwidacji szkód.
Związkowcy nie wiedzą, ile osób zostanie zwolnionych. – Według plotek może to być 2 – 3 tys. pracowników – mówi nasz rozmówca. – 29 grudnia 2009 r. zarządy PZU i PZU Życie podjęły decyzję dotyczącą restrukturyzacji firmy. Zmiany są związane z koniecznością uproszczenia i zapewnienia większej efektywności w ramach struktury organizacyjnej grupy PZU – mówi Michał Witkowski, rzecznik PZU. Nie chce jednak przedstawić żadnych szczegółów. Z informacji „Rz” wynika, że w pierwszej kolejności zmiany mogą dotyczyć księgowości w grupie. W PZU zostanie niedługo zakończona centralizacja księgowości. Będą trzy centra zajmujące się księgowaniem na całą Polskę: w Łodzi, Opolu i Częstochowie.
Plan zakłada też przekształcenie czterech centrów likwidacji szkód w filie. – Filia będzie miała węższy zakres kompetencji, co będzie się wiązało z redukcją zatrudnienia, głównie wśród kierowników – tłumaczy jeden ze związkowców z PZU. Ale Witkowski przekonuje, że w PZU nie ma obecnie planów zamykania centrów likwidacji szkód. Zdaniem związkowców proces ograniczania zatrudnienia rozpocznie się w drugim lub trzecim kwartale 2010 r. W tzw. terenie w grupie PZU pracuje ok. 14 tys. osób. [ramka][srodtytul]W drodze na giełdę[/srodtytul] Credit Suisse i Morgan Stanley będą globalnymi koordynatorami oferty przy planowanym na połowę 2010 r. debiucie PZU. Zajmą się prowadzeniem księgi popytu w ofercie międzynarodowej. Pomogą im banki wskazane przez Eureko – Deutsche Bank i Goldman Sachs. [/ramka]
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL