Zarządca odliczy koszty

Fotorzepa, dp Dominik Pisarek
Zarządcy komisarycznemu przysługują 20-proc. koszty uzyskania przychodów
Tak wynika z [b]interpretacji Izby Skarbowej w Warszawie z 17 grudnia 2009 r. (nr IPPB1/415-790/09-2/JB)[/b]. Z pytaniem zwróciła się osoba, która zawarła z wojewodą (organem założycielskim dla przedsiębiorstwa) umowę - zlecenie o sprawowanie zarządu komisarycznego. Na jej mocy wykonuje kompetencje organów przedsiębiorstwa z wyjątkiem przyjmowania i zatwierdzania sprawozdań finansowych oraz podziału wygospodarowanego zysku na fundusze i zasad ich wykorzystania.IS potwierdziła, że wynagrodzenie to przychody z działalności wykonywanej osobiście, o których mowa w art. 10 pkt 6 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=11B912B12D6BCDF2221BEAE30037725B?id=80474]ustawy o PIT[/link]. [b]Są to więc przychody osób, któ administracji państwowej albo samorządowej, sąd lub prokurator zlecił wykonanie określonych czynności.[/b] Należy stosować koszty w wysokości określonej w art. 22 ust. 9 pkt 4 ustawy, tj. 20 proc. uzyskanego przychodu....
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL