Styl życia

Gryzaczek pod choinkę dla ulubionego królika

copyright PhotoXpress.com
Rozmowa: Agnieszka Jarosz, sklep Kakadu, specjalista ds. zakupów w ogólnopolskiej sieci handlowej z artykułami dla zwierząt
Jakie prezenty kupujemy najczęściej dla psa?
Agnieszka Jarosz: Od lat najpopularniejsze są zabawki. Nic ich nie przebije. Dużą popularnością cieszą się gry edukacyjne dla psów. Umieszcza się w nich przysmak dla pupila, a potem pies musi się do niego dostać. Szukając go, zapamiętuje, gdzie jest kryjówka z czymś smacznym. A co dla kota?
Jeśli chodzi o koty, to klienci najczęściej wybierają dla nich różne wędki z przynętą i przysmaki do jedzenia. Takie smakołyki dostają zresztą też i inne zwierzęta. Nasi klienci coraz częściej kupują prezenty dla swoich zwierząt nawet na mikołajki. Coraz większa jest u nich świadomość, że zwierzęta są częścią rodziny i dlatego powinny dostawać upominki. I coraz więcej wydają na nie pieniędzy. Ale czy gady, płazy i ryby też coś dostają? Raczej nie. Ewentualnie to właśnie ryby są kupowane jako prezent, zwłaszcza dla dzieci, które mają alergię na zwierzęta futerkowe. Poza tym często wręczane są terraria czy akwaria, np. z patyczakami. Małe dzieci kupują upominki swoim małym zwierzątkom: chomikom, świnkom czy królikom. Zwierzęta futerkowe dostają najczęściej od nich kryjówki czy gryzaczki.    
Źródło: Życie Warszawy

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL