Biznes

Unia nie chce tanich chińskich butów

Bloomberg
Niemal przesądzone jest przedłużenie, na kolejnych 15 miesięcy, obowiązywania ceł antydumpingowych na skórzane buty sprowadzane z Chin i Wietnamu (w wysokości odpowiednio 16,5 proc. i 10 proc.). Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie na posiedzeniu ministrów UE w najbliższy wtorek
Decyzja została zatwierdzona wczoraj na spotkaniu Komitetu Stałych przedstawicieli. Zgodnie z deklaracjami składanymi przez państwa Unii, zwolennicy przedłużenia obowiązywania ceł mają przewagę.
– Jest to dobre rozwiązanie, które przez rozbieżne interesy poszczególnych państw było trudno osiągnąć – mówi Marcin Korolec, wiceminister gospodarki. Jego zdaniem na dłuższy okres Unia by się nie zgodziła. Wiesław Wojas, szef podhalańskiej firmy, jest zadowolony z perspektywy przedłużenia obowiązywania ceł. – Każda decyzja chroniąca nasz rynek pracy jest dobra – twierdzi. Z kolei NG2, będące głównie importerem butów z Dalekiego Wschodu, uważa, że kwestia ta ma małe znaczenie dla grupy. Ważniejsza jest stabilność przepisów, a spółka jest w stanie elastycznie zarządzać procesem produkcyjnym i logistycznym.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL