Biznes

Polkomtel nie dokupił akcji dilera, choć mógł

Operator sieci Plus, nie dokupił akcji swojego drugiego pod względem liczby salonów dilera
Jak wynika z dokumentów, do których dotarliśmy, do 16 lipca tego roku Polkomtelowi przysługiwała opcja kupna pakietu akcji bytomskiej Liberty Poland. Zarząd się na to nie zdecydował i Polkomtel nadal ma 38,42 proc. akcji tej firmy.
Władze operatora sieci Plus uznały, że wartość dilera jest o 10,9 mln zł mniejsza niż w chwili, gdy inwestował w jego akcje. Polkomtel tłumaczył, że dostosowuje szacunki do sytuacji rynkowej. Zdaniem spółki „obniżka wartości rynku utrzyma się przez pewien czas”. Mimo decyzji Polkomtelu zmiany własnościowe w Liberty Poland mogą nastąpić w ciągu kilku miesięcy. Kontrolny pakiet bytomskiej Liberty posiada Telera Holding, należąca do Wiesława Wiśniewskiego. Telera ma opcję sprzedaży 61,58 proc. udziałów Liberty na rzecz Polkomtelu i może z niej skorzystać do 16 lipca przyszłego roku. – Decyzja w tej sprawie nie zapadła – powiedział Wiśniewski.
Nie chciał komentować decyzji Polkomtelu o przecenie wartości założonej przez niego firmy. Z jego wypowiedzi wynika, że Liberty nie udało się, wbrew planom poprawić rentowności. – To był trudny rok dla całej branży, ale udało nam się utrzymać wyniki na podobnym poziomie jak przed rokiem – mówił Wiśniewski. W 2008 r. dystrybutor wypracował 559,6 mln zł przychodów, 5,2 mln zł zysku operacyjnego i 5,7 mln zł zysku netto.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL