W kancelariach

Firmy prawnicze łączą siły

ROL
[b]Partnerzy międzynarodowych kancelarii Hogan & Hartson oraz Lovells zdecydowali o ich połączeniu 1 maja 2010 r. Usługi będzie świadczyła kancelaria Hogan Lovells.[/b]
Połączone przychody obu światowych firm wynoszą ok. 1,8 mld dolarów. Kancelaria Hogan Lovells będzie liczyła 2,5 tys. prawników w 40 biurach w USA, Europie, Azji, na Środkowym Wschodzie i w Ameryce Łacińskiej. Wspólnie mają nią zarządzać dotychczasowi szefowie łączących się kancelarii. Ich zdaniem [b]fuzja jest odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów na wysokiej jakości kompleksowe usługi prawne[/b] w zakresie transgranicznych projektów gospodarczych, transakcji i sporów.
Połączenie wynika też z rosnącego znaczenia kwestii regulacyjnych na globalnym rynku i związanych z tym złożonych zagadnień prawnych w USA, w Unii Europejskiej, a także na rynku chińskim. – Nowa kancelaria będzie wyjątkowa pod względem globalnych możliwości i potencjału rozwiązywania sporów, kwestii regulacyjnych, antymonopolowych, spraw rynków finansowych, gospodarczych, własności intelektualnej i nieruchomości – skomentował David Harris, partner zarządzający w Lovellsie, firmie pochodzącej z W. Brytanii. – Każda z łączących się kancelarii zachowa swoją kulturę organizacyjną i najcenniejsze wartości, do których należą koleżeństwo, praca zespołowa, zaangażowanie w sprawy społeczne – dodał Warren Gorrell kierujący Hogan & Hartson, która wywodzi się z USA. Obie kancelarie mają swoje biura także w Warszawie.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL