Polityka

Bez zgody na prawicy, ostry list Marka Jurka

Lider Prawicy Rzeczypospolitej nie chce współpracy z PiS i krytykuje Jarosława Kaczyńskiego
Fiaskiem kończą się zapowiedzi o rozmowach PiS, Prawicy RP, Polski Plus i Polski XXI. Niedawno szef PiS Jarosław Kaczyński podsumował, że liderzy tych ugrupowań swoimi wypowiedziami przekreślili ewentualną współpracę.
Teraz złudzeń nie pozostawił Marek Jurek. „Nasza deklaracja dobrej woli została odrzucona. PiS pod kierownictwem Jarosława Kaczyńskiego potwierdził po raz kolejny, że kierując się przede wszystkim partyjnym interesem, nie potrafi myśleć w kategoriach solidarności i odpowiedzialności” – napisał w oświadczeniu. – Sprawa jest już całkowicie zamknięta, gdyż reakcje publiczne Adama Lipińskiego i Joachima Brudzińskiego wskazywały na całkowite niezrozumienie idei dwupartyjnej współpracy – tłumaczy „Rz” lider Prawicy RP.
W oświadczeniu krytykuje Kaczyńskiego. „Idzie dalej drogą, na którą wszedł, torpedując potwierdzenie w Konstytucji Rzeczypospolitej szacunku dla zasad cywilizacji życia, a której ostatnim aktem jest degradacja pozycji Polski w Europie poprzez zawarcie i ratyfikację traktatu lizbońskiego” – wytyka. – Jurek był ważnym politykiem w PiS i zrobił błąd, odchodząc i skazując się na marginalizację. Potencjalnego sojuszu nie komentuję. Decyzje w tej sprawie podejmuje zarząd partii i on ponosi ewentualne konsekwencje – mówi poseł Andrzej Dera (PiS).
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL