fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Nasza Klasa w twojej komórce

Swoje konto na Naszej-Klasie ma aż 84,5 proc. internautów
Fotorzepa, MW Michał Walczak
Największy polski portal społecznościowy udostępni na przełomie roku aplikacje, dzięki którym jego serwisy będą dostępne z poziomu telefonów komórkowych i innych przenośnych urządzeń. W przyszłym roku Nasza Klasa uruchomi również komunikator Ntalk.
To efekt podpisanej właśnie umowy o strategicznej i długofalowej współpracy z krakowską spółką Mobile Experts. Zaproponowane przez tę firmę rozwiązanie oparte jest o zaawansowany, zarówno pod względem technologicznym jak i funkcjonalnym, system - Platformę Usług Mobilnych Aplikacji (PUMA). Działa ona na wielu oprogramowaniach mobilnych: J2ME, Symbian, HTML lajt, iPhone, Windows Mobile czy Android. - W wersji mobilnej będą dostępne wszystkie produkty Naszej-Klasy: portal, Śledzik i nasz nowy komunikator NKtalk – mówi Dominik Kaznowski, pełnomocnik zarządu spółki Nasza-Klasa.
Ze względu na wciąż wysokie koszty połączeń w Polsce, jednym z kluczowych elementów projektu jest dbałość o optymalizację wykonania usług pod kątem ilości danych przesyłanych pomiędzy urządzeniami mobilnymi a siecią. - Ma to szczególne znaczenie w sytuacji, w której już dzisiaj z dostępu mobilnego do NK korzysta prawie milion osób miesięcznie. – dodaje Kaznowski Firma Mobile Experts jest laureatem nagrody „Innowator Małopolski” oraz wykonawcą wdrożeń zaawansowanych rozwiązań opartych o autorski system mobilnego podpisu elektronicznego oraz mobilnej autoryzacji i uwierzytelniania między innymi dla Komendy Głównej Policji oraz Głównego Urzędu Statystycznego.
Źródło: Rzeczpospolita OnLine
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA