fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Iść własną drogą

Na zakończenie festiwalu zagra Adam Nowak z zespołem Raz, Dwa, Trzy
Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Nie ważne, jakie przeszkody napotka się po drodze, ważne, by nieprzerwanie podążać własną drogą – oto nieodłączne motto Felliniady, festiwalu spotkań mistrzów kina z nowicjuszami.
– Stawiamy na twórców ambitnych, niezależnych, niepoddających się modom ani komercji – mówi Anna Mizińska, dyrektor XVI festiwalu, który – jak mówią organizatorzy – utrzymany jest w duchu Felliniego.
Stałym elementem imprezy jest przypadająca w sobotę, w dniu rocznicy śmierci twórcy filmu „Osiem i pół”, tak zwana Radosna Stypa. Dla widzów to przede wszystkim okazja do zobaczenia amatorskich i studenckich filmów nadesłanych na konkurs Małego FeFe.
– Startuje w nim kilkunastu, głównie młodych, twórców. Ich filmy reprezentują różne gatunki, style oraz techniki – mówi Mizińska, podkreślając, że w ostatnich latach prym na festiwalu wiodła animacja.
Autor najlepszego obrazu statuetkę otrzyma z rąk Jolanty Dylewskiej, tegorocznej laureatki Wielkiego FeFe.
– Wyróżniliśmy ją za całokształt twórczości – i tej operatorskiej, i reżyserskiej – podkreśla Mizińska.
Jesienny festiwal sąsiadujący z Zaduszkami to czas wspominania nie tylko Felliniego. Dlatego zanim poznamy zwycięzców konkursów, w piątek zaplanowano wieczór poświęcony zmarłemu wiosną Grzegorzowi Skurskiemu, reżyserowi, scenarzyście, aktorowi.
Festiwalowi towarzyszą również spektakle Teatru A3/Y, wystawa fotografii Tomasza Bardadina – „FeFe – Roma” oraz happening malarski „Po szczeblach na skrzydłach… ku FeFe”.
– Od początku festiwalu na oczach widzów pięciu malarzy przygotowuje drabinę stylizowaną na wybrane przez nich kadry filmowe – tłumaczy Anna Mizińska. – Jeden z obrazów zostanie przeznaczony na nagrodę publiczności.
Ukoronowaniem festiwalu w sobotni wieczór będzie występ zespół Raz, Dwa, Trzy.
[i]Festiwal Filmowy Felliniada FeFe, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, ul. Elektoralna 12, program: [link=http://www.mckis.waw.pl]www.mckis.waw.pl[/link], bilety: 10 zł – dzień, 25 zł – cały festiwal, 25 – koncert (sobota, godz. 22), rezerwacje: tel. 22 586 42 14, piątek (30.10) – sobota (31.10)[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA