Warszawa

Świat bez wartości

Materiały Promocyjne
„Fin de...”, kontynuacja spektaklu „Fin” Sylwestra Biragi, został uhonorowany La Cuop de Coeur 2009 – nagrodą przyznawaną przez dziennikarzy akredytowanych przy festiwalu teatralnym w Avignonie. W poniedziałek spektakl będziemy mogli obejrzeć w Warszawie.
„Fin de...” to niezbyt radosny obraz naszych czasów, w którym nadal rządzą skomplikowane zależności między katem i ofiarą. Próba zbadania relacji, które opierają się na krzywdzie, kłamstwie i braku jakichkolwiek wartości, i katalog zła występującego w schyłkowym świecie.
Ludzie w przedstawieniu Biragi nie mają imion, są bez reszty zdehumanizowani. Nieustannie zajęci absurdalnymi, powtarzalnymi czynnościami wpadają na innych, ale wciąż egoistycznie wirują w szalonym tańcu życia w rytm narastającej muzyki. Przedstawienie zostało bardzo dobrze przyjęte na festiwalu teatralnym w Avignonie, jednym z najważniejszych europejskich przeglądów sztuki scenicznej. Alain Schetrit tak pisał o nim w Midi Libre: „W »Fin de...« Sylwester Biraga ukazuje bardzo ponury obraz naszych czasów, jednak czyni to w sposób błyskotliwy, perfekcyjnie wykorzystując wszystkie środki współczesnej reżyserii scenicznej.
Oszczędność na poziomie werbalnym pozwala wysunąć na pierwszy plan grę ciałem, co znakomicie uzupełnia tezę o zaniku międzyludzkiej komunikacji i kryzysie wartości, które ustępują pierwotnym instynktom i odruchom warunkowym. W konsekwencji następuje proces dehumanizacji współczesnego człowieka prowadzący go do zagłady”. [i]Spektakl został uhonorowany La Cuop de Coeur 2009 – nagrodą przyznawaną przez dziennikarzy akredytowanych przy festiwalu teatralnym w Avignonie[/i] [i]„Fin de...”, autorski spektakl Sylwestra Biragi, wyk. Beata Bójko, Halina Chrobak, Jakub Wons, Teatr Druga Strefa, ul. Magazynowa 14a, bilety: 37 zł, rezerwacje: tel. 0606 295 607, poniedziałek (2.11), godz. 19[/i]
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL