fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Taniec

Dla najbardziej życzliwej widowni

Mazowsze obejrzało już 18 mln widzów na całym świecie. Zespół dał koncerty w 185 miejscach w Polsce i odbył 225 tournée zagranicznych
Fotorzepa, Seweryn Sołtys Seweryn Sołtys
Zespół Mazowsze właśnie zakończył swoje tournée po Polsce północno-zachodniej i otworzył w swojej siedzibie w Otrębusach jedno z najnowocześniejszych centrów kultury – Matecznik Mazowsze. Służyć on ma nie tylko do prób, ale też do koncertów, bo zbudowano w nim piękną salę widowiskową.
Mimo że sprzętowo jest świetnie wyposażona, nie może jednak swoim urokiem konkurować z warszawską Salą Kongresową. Tu grali najwięksi, tu owacja na stojąco zdarza się dwa razy częściej niż gdzie indziej i wreszcie tutaj przychodzi – o czym często wspominają gwiazdy – jedna z najbardziej życzliwych publiczności w Europie.
Artyści Mazowsza zaprezentują dla niej najpopularniejsze polskie piosenki, pieśni i tańce nierozerwalnie związane z historią zespołu, choć być może wykona także utwory z innych regionów (w repertuarze jest ich aż 42). Na koncercie galowym wystąpi chór, balet i orkiestra. Kto nie dostanie biletów, ten może liczyć na wejście 11 listopada do Okęckiej Sali Widowiskowej (ul. 1 Sierpnia 36a), gdzie Mazowsze zagra z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.
[i] Koncert galowy Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze, Sala Kongresowa, PKiN, Warszawa, pl. Defilad 1, bilety: 40 – 100 zł, rezerwacje: tel. 22 656 72 99, czwartek (5.11), godz. 19[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA