fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Romans grubego zwierza nad Wisłą

Oto Hugo. Czy spodoba się Anieli? (www.horsi.org)
Życie Warszawy
Ona – nestorka wśród europejskich hipopotamów. On – dziecko jeszcze, które wciąż bawi się ze swoimi rodzicami. Czy z tego związku będą małe hipopotamy? Pracownicy ogrodu liczą, że tak.
– Choć trzeba przyznać otwarcie, że byłaby to dla nas ogromna niespodzianka – nie kryje Olga Zbonikowska z warszawskiego zoo.
O kim mówi? O parze, jaką widziałaby w stołecznym ogrodzie. Mają ją stworzyć: 47-letnia Aniela, najstarsza hipopotamica w Europie, z naszego zoo, i Hugo, 2,5-letni samczyk z ogrodu w Ostrawie. Na czeskiego zwierza czekają już na Ratuszowej odpowiednia paleta i podnośnik. A co najważniejsze, wybudowana kosztem 23 mln zł supernowoczesna hipopotamiarnia. Zamieszkuje ją już Aniela. 3 listopada ma do niej dołączyć młodzian. Od pierwszego dnia mają być ze sobą.
Czy Aniela w takim wieku może się jeszcze spodziewać potomstwa? – Teoretycznie jest to możliwe – wyjaśnia Zbonikowska i dodaje, że byłoby to jednak nie lada wydarzenie. A czy Hugo miał już jakiś romans? – On nawet nigdzie jeszcze nie był przenoszony. To dziecko przy rodzicach – odpowiada Zbonikowska. No to jak z tego związku narodzą się hipopotamiątka? – Wszystko w rękach Anieli. A ona jest nieobliczalna. Dużo większa od Hugona będzie grała w tym związku pierwsze skrzypce. Jeśli jej się Hugo spodoba, kto wie – dodaje. Ale jeśli zaręczyny się nie powiodą, tragedii nie będzie. W nowej hipopotamiarni jest miejsce na kolejnego zwierza. W Portugalii i Szwecji czekają już dwie młode samice. Pracownicy stołecznego zoo jeszcze nie zdecydowali, która przyjedzie nad Wisłę w przyszłym roku. Wczoraj w zoo ustalono, kiedy zostanie otwarta dla zwiedzających nowa hipopotamiarnia. Prawdopodobnie nastąpi to między 20 a 30 listopada. [ramka][link=http://www.zyciewarszawy.pl/temat/1.html" "target=_blank]Życie Warszawy On Line[/link][/ramka]
Źródło: Życie Warszawy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA