fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Wyższe przychody telewizji TVN

Fotorzepa, Roman Bosiacki
Według wstępnych szacunków skonsolidowane przychody grupy TVN w III kw. wzrosły do 428 mln zł z 354 mln zł w analogicznym okresie roku ubiegłego
Skonsolidowane przychody grupy po trzech kwartałach wyniosły 1,44 mld zł.
TVN podał także, że z wyłączeniem wpływu konslidacji platformy "n" przychody wyniosły 334 miliony. TVN zwiększył swój udział w platformie "n" do 51 procent, kupując w marcu 26-procentowy pakiet akcji od swojego akcjonariusza, grupy ITI.
- Przedstawione szacunki potwierdzają odporność przychodów grupy TVN. Dobry wynik na poziomie przychodów został osiągnięty dzięki rosnącym przychodom pozareklamowym. Wcześniej ogłoszony program kontroli kosztów jest kontynuowany - głosi komunikat. TVN opublikuje wyniki za trzeci kwartał 5 listopada. - To nieco poniżej moich oczekiwań. Jest to sezonowo słaby kwartał, więc nie robiłbym z tego burzy i nie widzę zagrożenia dla moich całorocznych szacunków - powiedział analityk KBC Securities, Piotr Janik. - Wynika to z niższych przychodów na "n", prawdopodobnie spowodowanych niższym udziałem usług dodanych, dlatego, że w trzecim kwartale, w sezonie wakacyjnym ludzie mniej z tego korzystają. Reakcja kursu może być lekko negatywna - dodał.
Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA