Edukacja

1400 młodych cieszy się ze stypendiów

Stypendia wręczał wczoraj członek zarządu NBP Jakub Skiba (na zdjęciu z lewej). Bank centralny jest jednym z fundatorów stypendiów
Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
Najzdolniejsi maturzyści z małych miasteczek i wsi otrzymali pieniądze, które pozwolą im się utrzymać w czasie studiów
Niemal 900 stypendiów dla tegorocznych maturzystów ufundowała Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczość.
Uroczystość ich wręczenia odbyła się wczoraj w Warszawie. 30 osób osobiście je odebrało. – Przyznaliśmy też stypendia dla studentów drugiego i trzeciego roku. W sumie wspomożemy około 1400 młodych ludzi – mówi Zofia Sapijaszka z fundacji. Akcja, którą patronatem objęła „Rz”, trwa od ośmiu lat. Do tej pory z tej formy pomocy skorzystało 8,5 tys. osób. Program stypendiów pomostowych jest przeznaczony dla zdolnej młodzieży z rodzin o niskich dochodach ze wsi i małych miasteczek.
– Żeby otrzymać stypendium, 500 zł miesięcznie, trzeba m.in. dobrze zdać maturę i dostać się na bezpłatne studia na polskich uczelniach państwowych – wylicza Sapijaszka. – Bez tego stypendium dużo trudniej byłoby mi sobie poradzić – mówi Jacek Ciesielczyk, który od początku studiów korzysta z pomocy fundacji. Program jest projektem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Fundatorami są: Narodowy Bank Polski, Agencja Nieruchomości Rolnych, Fundacja PZU, Fundacja BRE Banku, Fundacja BGK, Fundacja Orange, Akademia Szkoleń i Kompetencji, Fundacja Wspomagania Wsi i ponad 80 lokalnych organizacji.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL