fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sport

Adamek o rywalach: może być i czołg

Tomasz Adamek
Fotorzepa, BS Bartek Sadowski
Niemcy zgłaszają Rusłana Czagajewa, byłego mistrza WBA, a Kathy Duva z Main Events mówi, że interesującym przeciwnikiem dla Tomasza Adamka mógłby być David Tua
Polak odpowiada w swoim stylu, że jeśli pieniądze będą zadowalające, to może walczyć z każdym. Nawet z czołgiem.
Adamek odleciał dziś do USA i będzie czekał na najkorzystniejsze propozycje. – Zobaczymy, co ma do powiedzenia Ziggy Rozalski, mamy zarezerwowane dwa terminy w Prudential Center w Newark , 23 stycznia i 6 lutego – mówi pięściarz. Rozalskiego, który doprowadził do walki Gołota – Adamek, nie było w sobotę w Atlas Arenie. Podobno kilka godzin wcześniej wyjechał z Łodzi. Nie chciał oglądać tego widowiska. Wiedział chyba, jakie będzie zakończenie, a z Gołotą jeszcze nie tak dawno łączyły go więzy równie mocne jak teraz z Adamkiem.
Gdyby doszło do starcia z Czagajewem, to 31-letni Uzbek byłby trudniejszym rywalem niż Gołota. Czagajew pokonał dwa lata temu rosyjskiego giganta Nikołaja Wałujewa. Ostatnio przegrał wprawdzie z Władymirem Kliczko, co mogłoby sugerować, że najlepszy okres ma za sobą, ale Adamek to nie Kliczko. Inny potencjalny przeciwnik Polaka to David Tua. Samoańczyk jest 10 centymetrów niższy od Adamka, 10 kg cięższy i wciąż potrafi nokautować jednym uderzeniem. Ciekawy rywal, ale szalenie niebezpieczny. Kto wie, może HBO zdecyduje się na rewanżowy pojedynek Adamka ze Stevem Cunniunghammem w wadze junior ciężkiej. „Góral” nie jest już wprawdzie mistrzem IBF, bo oddał ten tytuł, ale wciąż ma prestiżowy pas czempiona magazynu „The Ring”. W grę wchodzi też Roy Jones junior, ale jeśli przegra w styczniu z inną sławą – Bernardem Hopkinsem – to kto będzie chciał go jeszcze oglądać? Pytań jest sporo, ale to Adamek teraz rozdaje karty. W sobotę pokazał, że warto na niego stawiać. W wadze ciężkiej również.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA