fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Opel rozpoczął produkcję w Kaliningradzie

Iwona Trusewicz
W zakładach Awtotor, w leżącym 50 km od Polski Kaliningradzie, ruszył montaż Opla Zafira i Astra. Wielkość inwestycji wyniesie 50 mln dolarów
Podczas gdy w Europie i rosyjskich zakładach motoryzacyjnych trwa przepychanka, kto będzie produkował Ople, po przejęciu koncernu przez Magnę i Sbierbank; w Kaliningradzie fabryka Awtotor - najbardziej tajemniczy gracz na rosyjskim rynku samochodowym, właśnie rozpoczęła montaż dwóch modeli.
Od 2011 r. fabryka ma produkować ople samodzielnie. Wielkość inwestycji Awtotor w ten projekt wynosi 50 mln dol. Jak podaje agencja Nowosti dyrektor generalny Awtotor Walerij Gorbunow oświadczył, że zakłady odwiedzili już przedstawiciele Magny.
- Usłyszeliśmy, że w wypadku powodzenia transakcji, nowi właściciele nie zrezygnują z produkcji w naszej fabryce - twierdzi Gorbunow.
Kaliningradzka fabryka składa w sumie 27 modeli, m.in BMW, Kia, Hummer, Cadillac i Chevrolet a także GM-Deawoo i półciężarówki na rynek chiński Yuejin. Auta montuje od 1997 r. Najlepszy był 2007 r - prawie 107 tys. sztuk. W tym roku za 9 miesięcy produkcja wyniosła 48,2 tys. Właściciele są niejawni. Pakiet większościowy należy do menadżerów koncernu.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA