fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

W wp.pl lepiej niż rok temu

Wirtualna Polska zapowiada kilkuprocentowy wzrost przychodów
Jeśli zapowiedzi spółki prowadzącej drugi pod względem popularności portal horyzontalny w Polsce się sprawdzą, jej przychody w 2009 roku mogą wynieść maksymalnie 165,9 mln zł.
W 2008 roku spółka miała 150,8 mln zł przychodów i 15,1 mln zł zysku netto. O ile przychody WP zdecydowanie wzrosły w porównaniu z 2007 r. (129,15 mln zł), to jednak rentowność firmy mocno się pogorszyła. – Odnotowany w 2008 roku kilkunastoprocentowy wzrost przychodów wynikał przede wszystkim z faktu, że przychody Wirtualnej Polski z tytułu reklamy internetowej rosły szybciej niż cały krajowy rynek reklamy – mówi Jacek Tryzno, zastępca dyrektora pionu marketingu i sprzedaży Wirtualnej Polski.
Tryzno nie ukrywa, że ten rok będzie słabszy, choć firma spodziewa się, że jej przychody nadal będą rosły. – Biorąc pod uwagę dotychczasowe wyniki po trzech kwartałach, prognozujemy, że będzie to wzrost jednocyfrowy – mówi Tryzno. Firmy badające rynek reklamy internetowej nie opublikowały na razie danych za dziewięć miesięcy tego roku. Według TVN, właściciela Onetu.pl, największego polskiego portalu horyzontalnego, w I półroczu wydatki na reklamę internetową były o 10 proc. wyższe niż rok wcześniej i wyniosły 424 mln zł. Jak szacuje firma ZenithOptimedia, w całym 2009 r. wartość polskiego rynku reklamy internetowej ma wzrosnąć o 14,7 proc., do 846 mln zł.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA