fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Zmień przyzwyczajenia - dla serca

Fotorzepa, Dariusz Majgier DM Dariusz Majgier
Choroby układu krążenia od wielu lat są główną przyczyną zgonów w Polsce i na świecie.
Na ich rozwój wpływa wiele czynników, w tym: uwarunkowania genetyczne, wiek, płeć, a także niezdrowy tryb życia. Może je powodować palenie papierosów, niezdrowa i wysokokaloryczna dieta, brak aktywności fizycznej oraz nadużywanie alkoholu.
W tym miesiącu ruszył ogólnopolski "Program edukacyjny z zakresu profilaktyki chorób układu krążenia". Jest to akcja skierowana do pacjentów i wszystkich tych, którzy chcą sprawdzić stan swojego zdrowia. W ramach programu pacjenci z całej Polski będą mogli m.in. skorzystać z szeregu bezpłatnych konsultacji lekarskich w zakresie kardiologii, gastroenterologii, urologii i chorób metabolicznych. [b][link=http://www.zmieniamyprzyzwyczajenia.pl/#dni-dobrych-nawykow" target="_blank]Tu możesz sprawdzić terminy wszystkich konsultacji[/link][/b]. Lekarze edukujący w ramach akcji wskażą pacjentowi popełniane na co dzień błędy w zakresie zachowań zdrowotnych, które przekładają się na kondycję serca.
Na stronie internetowej [link=http://www.zmieniamyprzyzwyczajenia.pl//" target="_blank]www.zmieniamyprzyzwyczajenia.pl[/link] znajdziesz również [link=http://www.zmieniamyprzyzwyczajenia.pl/#porady-dla-pacjentow" target="_blank]porady dla pacjentów na temat zdrowego trybu życia[/link]. [ramka][b]65 proc. lekarzy nie edukuje swoich pacjentów[/b] w zakresie zmiany złych przyzwyczajeń zdrowotnych, które mogą wpływać m.in. na schorzenia układu krążenia – wynika z badania opinii publicznej przeprowadzonego w ramach programu „Zentiva – zmieniamy przyzwyczajenia”. [/ramka]
Źródło: Materiały Promocyjne
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA