fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Śmiertelna ofiara ognia

Pożar kamienicy w Warszawie
Fotorzepa, Jak Jakub Ostałowski
W pożarze kamienicy na Starym Mieście w Toruniu zginął jeden z lokatorów budynku. Kamienica była zabytkowym czterokondygnacyjnym budynkiem
- Ogień pojawił się przed godziną 8.00 na poddaszu kamienicy i zaczął szybko rozprzestrzeniać się w całym budynku. W objętych pożarem pomieszczeniach znaleziono zwłoki jednej osoby, a jednego z mieszkańców, który doznał obrażeń, przewieziono do szpitala - mówił Paweł Frątczak, rzecznik komendy głównej straży pożarnej.
Z płonącej kamienicy, a także z sąsiednich budynków, ewakuowano 20 osób. Z ogniem walczyło jedenaście jednostek straży pożarnej. Ze wstępnej oceny nadzoru budowlanego wynika, że kamienica nie nadaje się do zamieszkania. Przyczyny i okoliczności powstania pożaru ustalą policyjni biegli.
Tego typu akcje gaśnicze są bardzo trudne. Kamienice w Toruniu są bardzo stare i gęsto obok siebie umieszczone. Wiele z nich ma drewniane stropy i drewniane klatki schodowe. Strażacy muszą zapanować nad ogniem i nie dopuścić do jego przemieszczenia się na sąsiednie kamienice.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA