fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lokaty i inwestycje

DI BRE: WIG20 dojdzie do 2500-2700 pkt.

Zdaniem analityków świetle powszechnej opinii o nieuchronnej głębokiej korekcie światowych i warszawskich indeksów, październik powinien pozytywnie zaskoczyć inwestorów
Zdaniem analityków DI BRE jest duża szansa, że podobnie jak w drugim kwartale, wyniki spółek dadzą rynkowi pozytywny impuls, co będzie przeciwwagą dla nieco słabszych danych z realnej gospodarki, które w najbliższych tygodniach mogą dawać inwestorom niejednoznaczne sygnały.
- Podtrzymujemy opinię, że jeszcze w tym roku WIG20 znajdzie się w przedziale 2500-2700 punktów - napisali analitycy w miesięcznym raporcie. Wzrostowi na giełdzie mają sprzyjać nie tylko wyniki firm, ale i sytuacja w gospodarkach państwa rozwiniętych.
Zdaniem DI BRE osłabienie tempa wychodzenia z recesji światowej gospodarki - widoczne w danych makroekonomicznych jest przejściowe. Spowodowane jest ono wygasaniem budżetowych programów pomocowych przewidzianych na ten rok. - Nie mamy wątpliwości, że bez tych programów gospodarkę czekałaby głęboka i długotrwała recesja, ale nie mamy też wątpliwości, że rządy nie wycofają pomocy publicznej - czytamy w raporcie.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA