fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Mała Słoniczka o wielkim sercu

Projekt scenografii i postaci przygotował Dariusz Panas
Materiały Promocyjne
Kolorowe, miękkie teatralne lalki do złudzenia przypominają dziecięce pluszowe zabawki. Przy ich pomocy artyści Teatru Baj Pomorski opowiadają publiczności wzruszającą historię o przyjaźni i poświęceniu, poszukiwaniu mądrości. A także o sile, jaką daje dziecku matczyna miłość. Zrozumieją ją nawet najmłodsi.
Bohaterką opowieści jest Mała Słoniczka wyruszająca w świat, by stawić czoło samodzielnemu życiu. Dobre rady, w które wyposażyła ją na drogę kochająca mama, pomogą naszej bohaterce zaprzyjaźnić się z pewnym Małpkiem. Ale nie wystarczą już, by nawiązać kontakt z Paskudnym Wielbłądem. Dwójce przyjaciół chcących zmienić charakter paskudnego osobnika pomóc może tylko Mądry Hipopotam. Koniecznie muszą go więc odnaleźć.
Mała Słoniczka przyjechała do Warszawy aż z Torunia. To tam na stałe rezyduje Teatr Baj Pomorski. Możliwość zaprezentowania się przed stołeczną publicznością stwarza toruńskim artystom scena impresaryjna Teatru Guliwer. Jej gospodarze zapraszają do siebie teatry polskie i zagraniczne. Gośćmi na ul. Różanej były już zespoły m.in. z Anglii, Czech, Białorusi i Serbii. A nawet z Chin. – Chcemy pokazywać naszym małym widzom różne oblicza teatru i umożliwić im poznawanie innych kultur – opowiada Agnieszka Pawłowska z Guliwera. Przyjeżdżają tu laureaci przeglądów i festiwali teatralnych. Ale nie tylko. Istotnym kryterium wyboru sztuki jest też reakcja młodej publiczności.
– Ważne, by podobała się przede wszystkim dzieciom – zapewnia Agnieszka Pawłowska. – „Wschód i zachód Słonia” ich nie rozczaruje. [i]Wschód i zachód Słonia, Teatr Lalek Guliwer, Warszawa, ul. Różana 16, bilety: 20, 25 i 30 zł, rezerwacje: tel. 22 845 16 76, wtorek (13.10) – piątek (16.10), godz. 10[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA