fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Paryska "Biała noc"

AFP
Niemal przez całą noc mieszkańcy Paryża mogli przechadzać się wśród pełnych uroku, światła i poezji instalacji artystycznych. Odbyła się tam już po raz ósmy Biała Noc.
Merostwo Paryża poinformowało, że w Białej Nocy uczestniczyło półtora miliona osób. Wszyscy mogli podziwiać dzieła, w których - jak co roku - najważniejszą rolę odgrywały efekty świetlne.
Nad Ogrodem Luksemburskim zawisła lustrzana kula, bardzo przypominająca te, które widujemy w dyskotekach. Ta kula była jednak ogromna - jej średnica wynosiła prawie siedem i pół metra. Odbijające się od niej światło tworzyło w całym ogrodzie tajemnicze ruchome cienie. Zielony promień laserowy o długości pięciu i pół kilometra połączył obserwatorium w Dzielnicy Łacińskiej ze szczytem Montrmartre'u. Nowością w tym roku był udział w Białej Nocy licznych miejsc kultu, między innymi katedry Notre Dame i Wielkiego Meczetu. W kościele świętego Eustachego został umieszczony ekran, na którym wyświetlano film pokazujący pasażerów w hallu portu lotniczego. Zestawienie wnętrza kościoła z twarzami ludzi wyprawiających się w podróż było zaskakujące.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA