fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sylwetki

Zbigniew Derdziuk został nowym prezesem ZUS

Potwierdziły się informacje „Rz”. Były wiceszef Banku Pocztowego jest prezesem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
Nowy prezes jest socjologiem. Ma 47 lat i doświadczenie w administracji państwowej, mediach, konsultingu oraz w bankowości. Skończył studia z organizacji i zarządzania oraz szkolenia z finansów. Karierę zawodową rozpoczął w mediach. Był też dyrektorem Biura Zarządu TP SA oraz dyrektorem Biura Planowania Strategicznego w telewizji.
W 1995 r. został dyrektorem departamentu w Polskim Banku Inwestycyjnym, a w 1997 r. przeszedł do PKO BP, gdzie jako zastępca dyrektora Biura Promocji i Informacji PKO BP odpowiadał za kampanie reklamowe. W rządach Jerzego Buzka, Kazimierza Marcinkiewicza i Donalda Tuska był sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera. Dwa razy szefował Komitetowi Stałemu Rady Ministrów. Uchodzi za sprawnego administratora. Dwa razy był wiceprezesem Banku Pocztowego.
Fanom piosenek Kazika Staszewskiego znane jest jego nazwisko z piosenki „No Speaking Inglese”: „No daj mi Derdziuk wódki, no co ci to stanowi? Ja nie mogę, muszę zawieźć tatowi”. – To się zdarzyło na strajku studenckim – przypomina sobie nowy szef ZUS. Z Kazikiem studiowali socjologię i piosenkarz chciał kupić kartkę na alkohol. Derdziuk odmówił. – Na strajku się nie pije, a po drugie brat się żenił i potrzebne były kartki, by kupić alkohol na wesele – opowiada pytany o tekst piosenki.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA