fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Dźwięki i błyski

MKL; MIchał Trojanowski
materiały prasowe
Festiwal Przemiany towarzyszy warszawiakom od czerwca, angażując ich w dyskusję o zagospodarowaniu brzegów Wisły. Nic więc dziwnego, iż postarano się, by inicjatywa zakończyła się z „hukiem i błyskiem”
W sobotę pod mostem Świętokrzyskim czekać będzie nas wiele atrakcji, począwszy od 300-metrowego kolażu fotograficznego. Ale to nie zdjęcia, happening świetlny czy nawet pokazy filmów uznać należy za główną atrakcję. Wystąpią bowiem młode, obiecujące zespoły, dobrane tak różnorodnie, by każdy słuchacz znalazł coś dla siebie. Po praskiej stronie mostu zagra Muzyka Końca Lata, The Complainer & The Complainers i Afro Kolektyw.
Pierwsza z formacji proponuje trochę starego bigbitu, nowej alternatywy spod znaku indie i country. The Complainer od elektronicznych eksperymentów dotarł do awangardowego, chwalonego powszechnie popu. Ostatnia z zaproszonych grup prezentuje zaś przesyconą satyrycznymi elementami twórczość na pograniczu hip-hopu, jazzu, muzyki klubowej czy nawet klasycznej. Jakby tego było mało, muzyki nie zabraknie również z drugiej strony mostu, na barce transFORM. Należy się przygotować na melanż dźwięków, gdyż obok trąbki Piotra Przybyła bądź skrzypiec Pawła Prochowskiego usłyszymy analogowe syntezatory i elektroniczne urządzenia przekształcające Tadeusza Studnika.
Informacje o Festiwalu możecie znaleźć na stronach internetowych [link=http://www.przemianywisly.pl]www.przemianywisly.pl[/link] oraz [link=http://www.warszawa2016.pl/przemiany]www.warszawa2016.pl/przemiany[/link] [i] Zakończenie Festiwalu Przemiany, teren pod mostem Świętokrzyskim, wstęp wolny, informacje: tel. 22 216 73 49, sobota (3.10), godz. 17.30.[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA