fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Sterroryzować widza

Pokaz przedstawienia „Versus” rozpoczyna tegoroczną edycję cyklu „Nowa myśl teatralna”. Jego reżyser, Argentyńczyk Rodrigo Garcia, nazywany jest teatralnym terrorystą.
Nowy Teatr przedstawia warszawskim widzom przedstawienia i twórców, którzy rzadko pojawiają się na międzynarodowych festiwalach. Prezentacjom ich twórczości towarzyszą publikacje szerzej prezentujące ich dorobek. Tak będzie w przypadku Garcii – teatr wydaje przy okazji jego wizyty antologię dramatów. Tworzone są przez niego przede wszystkim na użytek przedstawień we własnej reżyserii.
Rodrigo Garcia pierwszy raz pojawił się w Polsce przy okazji przeglądu Europejskiej Nagrody Premio Europa we Wrocławiu. Otrzymał tam nagrodę Nowe Rzeczywistości Teatralne, ale i zbulwersował widzów dręczeniem zwierząt w prezentowanych przedstawieniach. W zaproszonym do Warszawy „Versus” podobne sceny nie mają się pojawiać. To cykl impresji i scen nawiązujących do walki o niepodległość, zarówno w kategoriach narodów, jak i jednostki przeciwstawiającej się narzucanym przez społeczeństwo normom. Spektakl zostanie zaprezentowany dwa razy, 4 października odbędzie się po nim rozmowa z reżyserem.
[i]„Versus”, scen. i reż. Rodrigo Garcia, wyk. Patricia Alvarez, Ameilia Diaz, Ruben Escamilla, Farat Studio, ul. Notecka 22, bilety: 30 – 40 zł, rezerwacje: tel. 22 379 33 00, sobota (3.10) – niedziela (4.10), godz. 19.[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA