fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Taniec

Nowe bożki czy rytuały?

Compagnie Linga przedstawi „Speed (59 minutes precisely)”
Materiały Promocyjne
W finale festiwalu Ciało/Umysł zatańczy szwajcarska Compagnie Linga prowadzona przez Katarzynę Gdaniec
Przez osiem lat występowała w Balecie XX Wieku Maurice’a Béjarta. Teraz ma własną grupę, która przedstawi spektakl „Speed (59 minutes precisely)”. Głównym motywem jest tu upływ czasu i szaleńcze tempo życia.
Ci, którzy wybiorą się do teatru w piątek, plastyczne obrazy Lingi mogą skonfrontować z sobotnim pokazem kontrowersyjnej artystki z RPA Robyn Orlin. Przygotowała ona spektakl nasycony czarnym humorem i groteską. Analizuje rasowe stereotypy i konflikty, ale też nawiązuje do afrykańskich rytuałów związanych z wodą. Poruszając te tematy, Robyn Orlin – podobnie jak wcześniejszy ważny gość festiwalu Steven Cohen, również pochodzący z RPA – odnosi się do sytuacji swej ojczyzny, w której problemy społeczne spowalniają rozwój gospodarczo-społeczny. Oboje też, komentując rzeczywistość, posługują się zarówno sztuką tańca, jak i elementami prowokacyjnego performance’u.
W spektaklu, który Robyn Orlin zrealizowała w 2004 r., zatytułowanym „Although I live inside... my hair will always reach towards the sun...”, wystąpi Sophiatou Kossoko. Możemy być pewni, że zapewni nam silne emocje. [i]8. Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł, Compagnie Linga: Teatr Wielki, Warszawa, pl. Teatralny 1, piątek (2.10) – sobota (3.10), godz. 19.15; Robyn Orlin: Centralny Basen Artystyczny, ul. Konopnickiej 6, sobota (3.10), godz. 21.[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA