fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Złodzieje z wyobraźnią

W spektaklu zobaczymy m.in. Piotra Szwedesa
Fotorzepa, Jak Jakub Ostałowski
Teatr Syrena kierowany przez Wojciecha Malajkata rozpoczyna nowy sezon premierą klasycznej angielskiej czarnej komedii.
Akcja „Łupu” rozgrywa się podczas jednego popołudnia. Trwają właśnie przygotowania do pogrzebu pani McLeavy. Przy trumnie zmarłej spotykają się pogrążeni w żałobie członkowie najbliższej rodziny, czyli mąż i syn.
Asystują im pielęgniarka oraz kolega syna pracujący w zakładzie pogrzebowym. Uroczysty nastrój przerywa przedstawiciel miejskich wodociągów, który zaczyna zadawać dziwne pytania. Okazuje się również, że dzień wcześniej w miasteczku został okradziony bank, a złodzieje postanawiają ukryć łup w nietypowym miejscu... Do gościnnego udziału w spektaklu Wojciech Malajkat zaprosił Krzysztofa Kowalewskiego, związanego na co dzień z Teatrem Współczesnym, oraz Henryka Talara, aktora Teatru Narodowego.
Już te dwa nazwiska to wystarczający powód, by wybrać się na spektakl. [i]„Łup”, komedia Joe Ortona, reż. Wojciech Malajkat, wyk. Krzysztof Kowalewski, Henryk Talar, Piotr Szwedes, Teatr Syrena, Warszawa, ul. Litewska, bilety: 65 zł, rezerwacje: tel. 22 628 50 93, piątek (2.10), godz. 19.[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA