fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Ugoda z Eureko jest blisko

Fotorzepa, Raf Rafał Guz
Akcjonariusze PZU wznowili obrady i przegłosowali głosami skarbu państwa i holenderskiego Eureko uchwałę o utworzeniu kapitału rezerwowego. Zmienił się skład rady nadzorczej spółki
Kapitał ma posłużyć sfinansowaniu wypłaty zaliczek na poczet wypłaty dywidendy z zysków zaległych lat. Wartość tego kapitału wynosi 11,99 mld zł.
Oznacza to, że ugoda z holenderskim inwestorem jest blisko. Decyzje walnego umożliwią bowiem wypłatę tej części dywidendy, która należy się Eureko. Inwestor ten ma około 30 proc. akcji PZU, będzie mógł z tego kapitału otrzymać więc około 4 mld zł.
Dziś zmienił się także skład rady nadzorczej PZU. Opuszczą ją Michał Nastula (prezes Eureko Polska), Ernst Jansen i Maciej Bednarkiewicz. Zastąpią ich Marco Vet i Richard Ippel.
[ramka]Między Eureko i MSP trwa wieloletni konflikt dotyczący realizacji umowy prywatyzacyjnej PZU z 1999 r., m.in. w kwestii giełdowego debiutu i kupna kolejnego pakietu 21 proc. akcji ubezpieczyciela. Szkody poniesione z tytułu niewykonania umowy prywatyzacji PZU Eureko oszacowało na około 35,6 mld zł, nie licząc kosztów postępowania i ewentualnych należnych odsetek
[i]pap[/i][/ramka]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA