fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Udana ekranizacja komiksu

Ekranizacje komiksów rzadko kończą się sukcesem, bowiem obie materie tylko pozornie są podobne. Mistrz współczesnego komiksu Frank Miller długo bronił się przed Hollywood. Uległ, gdy Robert Rodriguez zaproponował mu napisanie scenariusza i współreżyserię.
Miller przerobił na scenariusz trzy swoje zeszyty utrzymane w tonacji filmu noir: „Miasto Grzechu”, „Krwawa jatka” i „Ten żółty drań”, a Rodriguez, także jako operator, przeniósł jego czarno-biały, charakteryzujący się specyficzną kreską świat na duży ekran. Ich wspólny film, choć grają w nim aktorzy, przez cały czas przypomina graficzny oryginał. Różni ich tylko brak dialogowych dymków.W warstwie fabularnej pojawiają się trzy wątki przeplatające się i krzyżujące raz po raz.
Pierwszy to historia uczciwego policjanta (Bruce Willis) ratującego jedenastolatkę przed gwałtem zaplanowanym przez syna wpływowego polityka. Bohaterem drugiego jest prywatny detektyw (Clive Owen) stający w obronie prostytutek, które zabiły tajniaka-sadystę (Benicio Del Toro). Trzeci przedstawia odrażającego osiłka (Mickey Rourke), próbującego wyjaśnić zagadkę śmierci dziewczyny, która przez jedną noc obdarzyła go miłością. niedziela | Miasto Grzechu
0.45 | tvp 1 | Thriller. USA 2005
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA