fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Piękna Leila ze skrzypcami

Sądząc po programie, jaki dyrektor Antoni Wit przygotował na pierwsze spotkanie z publicznością po wakacjach, w tym sezonie wystąpi wiele sław i często będziemy słuchać polskiej muzyki.
Gwiazdą inauguracyjnego koncertu będzie kanadyjska skrzypaczka Leila Josefowicz. Tajemnica swojsko dla nas brzmiącego nazwiska jest prosta. Dziadkowie ze strony ojca pochodzą z Polski, matka jest zaś Angielką. Ona sama ukończyła słynny Curtis Institut of Music w Filadelfii.
Ważniejsze jest jednak to, że 30-letnia Leila to jedna z największych obecnie gwiazd światowej wiolinistyki. Skrzypce stały się bowiem specjalnością młodych, pięknych i muzykalnych kobiet. Takich jak ona. W Warszawie Josefowicz zagra z orkiestrą Filharmonii Narodowej liryczny I koncert Prokofiewa. To dzieło umiejętnie łączy tradycję i nowoczesność.
Jako dyrygent Antoni Wit przypomni natomiast dwa utwory polskich kompozytorów: pochodzącą z 1929 r. symfonię „Święty Boże” Jana Maklakiewicza oraz „Goethe Briefe” Tadeusza Bairda. Nowoczesny romantyk, jak mówiono o tym kompozytorze, ukończył ją w 1970 r. Solistą w obu utworach będzie nasz wybitny baryton Adam Kruszewski. [i] Koncert inauguracyjny, Filharmonia Narodowa, Warszawa, ul. Jasna 5, bilety: 25 – 45 zł, rezerwacje: tel. 22 551 71 30, piątek (2.10), godz. 19.30, sobota (3.10), godz. 18[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA