fbTrack

Media

I Szwedo szefem, i Farfał szefem

Bogusław Szwedo został wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego jako p.o. prezesa TVP. Sąd nie wykreślił jednak dotychczasowego zarządu
Sąd gospodarczy wydał wczoraj postanowienie o wpisaniu do zarządu TVP Bogusława Szwedy jako p.o. prezesa, i Małgorzaty Wiśnickiej-Hińczy. KRS uznał też nową radę nadzorczą TVP, której legalność podważał Piotr Farfał.
Jak jednak poinformowało biuro prasowe KRS, jednocześnie nie wykreślono dotychczasowego zarządu. Farfał zatem dalej figuruje w rejestrze jako p.o. prezesa telewizji publicznej. – Wydaje mi się, że to nieporozumienie – mówi Anna Bajerska z kancelarii Chałas i Wspólnicy, która reprezentuje w tej sprawie Szwedę. – Jeżeli sąd postanowił wpisać nowych członków, to także wykreślił dotychczasowy zarząd. Bo nie ma praktyki, aby jeden wniosek rozpatrywać w częściach – zaznacza. Jej zdaniem biuro prasowe, informując o postanowieniu sądu, mogło, przeoczyć słowo „wykreślić” przy nazwisku Piotra Farfała. Inną ocenę ma radca prawny Radosław Kwaśnicki, który przygotowywał ekspertyzy prawne dla Farfała. – Brak konsekwencji działań sądu ma zapewne jakiś powód – twierdzi. Jego zdaniem orzeczenie KRS oznacza, że Farfał pozostaje p.o. prezesa TVP, bo sąd nie uznał uchwały o jego odwołaniu.
– Cieszę się z decyzji sądu, bo p.o. prezesa TVP jestem od 19 września – komentuje Szwedo. Dziwi go jednak, że KRS nie wykreślił jeszcze Farfała, bo było to częścią wniosku dotyczącego jego powołania. Rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie powiedział „Rz”, że treść postanowienia KRS będzie mógł potwierdzić dopiero dziś rano. Formalne zmiany w telewizji publicznej mają być uwidocznione w KRS jeszcze dziś. Piotr Farfał dotychczas nie chciał nawet wpuścić do siedziby telewizji nowego p.o. prezesa. Zapowiadał, że zrobi to po wpisaniu Szwedy do KRS. Wczoraj Farfał nie odpowiedział na pytania „Rz”.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL