fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dane gospodarcze

Moody's lepiej ocenia polską gospodarkę

Agencja ratingowa Moody's Investors Service podwyższyła szacunki deficytu finansów publicznych oraz dynamiki PKB dla Polski w tym i przyszłym roku
Obecnie Moody's ocenia, że deficyt sektora finansów publicznych w 2009 r. wyniesie 6,2 proc. PKB, by w 2010 r. zwiększyć się do 7,5 proc. W poprzednim raporcie z lipca prognozy agencji wyniosły odpowiednio 5,6 i 5,9 proc. PKB. Moody's przewiduje, że dług publiczny Polski w 2009 roku wyniesie 52,3 procent PKB, a w przyszłym roku wzrośnie do 57,2 procent PKB.
Agencja, zgodnie z zapowiedziami, podwyższyła także prognozy dynamiki PKB dla Polski. Ocenia obecnie, że w tym roku gospodarka Polski urośnie o 0,5 proc., zaś w 2010 r. tempo wzrostu przyspieszy do 1,5 proc. Zdaniem agencji, brak poważnych reform fiskalnych lub/oraz strukturalnych w ciągu następnych 2-3 lat prawdopodobnie doprowadzi do wzrostu długu państwa, obniży siłę finansową i wywrze negatywną presję na posiadane przez Polskę ratingi. Rating Polski według Moody's wynosi A2 z perspektywą stabilną.
Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA