fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Designerska biżuteria dla drzwi

materiały prasowe
Elementy idealnie zaaranżowanego mieszkania powinny być zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne. Dotyczy to również szkła w drzwiach. Takie szkło nie musi być nudne
W zależności od potrzeby i przeznaczenia wnętrza wyposażamy w drzwi pełne lub przeszklone. Te ostatnie znajdują zastosowanie między innymi w pokojach dziennych i łazience.
– Przeszklenia sprawdzają się najlepiej w małych mieszkaniach, które nie są dostatecznie doświetlone – twierdzi Ewa Olszewska, projektantka wnętrz. – Z jednej strony szyby pozwalają na swobodny przepływ światła, z drugiej – optycznie powiększają wnętrze. Ich dobór zależy od fantazji właściciela.
Szkło może być małe i pełnić rolę designerskiego dodatku albo stanowić funkcjonalny element wystroju. Producenci drzwi oferują przeróżne możliwości doboru przeszklenia.
Na rynku dostępne są szyby matowe i przezroczyste. Ciekawą propozycją jest matowe szkło poprzecinane solarnymi, przezroczystymi paskami. Interesującym rozwiązaniem jest również kryształ fazowany, który dobrze komponuje się z drzwiami klasycznymi.
Przeszklenia spełniają różne funkcje. Jedni traktują je jako aranżacyjny dodatek, inni, wykorzystując ich zalety, urozmaicają swoje wnętrza. Przede wszystkim można dzięki nim doświetlić pomieszczenia, co z pewnością docenią wszyscy właściciele ciemnych mieszkań. Przeszklenia nadadzą im lekkości, a także podkreślą ich klimat. Drzwi wyposażone w dużą, matową szybę delikatnie rozpraszają światło, sprawiając, że pomieszczenie staje się bardziej przytulne. Przezroczyste szkło nadaje wnętrzom nowoczesny, lekko awangardowy charakter. Im większa szyba w drzwiach, tym większa obawa o jej rozbicie i skaleczenie. Tak było kiedyś. Dziś stosuje się zaawansowaną technologię dla wzmocnienia szkła stosowanego w stolarce drzwiowej. Niektórzy producenci w swoich drzwiach stosują szkło hartowane.
Tym, którzy szczególną wagę przywiązują do indywidualnego doboru wszelkich możliwych elementów wystroju, dedykowane są szklane aplikacje. To designerskie dodatki, dzięki którym drzwi zyskują niepowtarzalny wygląd. Dostępne są w różnych wzorach i kolorach. Ich dodatkowym atutem jest łatwość montażu.
Źródło: Życie Warszawy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA