fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Właściciel Link4 myśli o przejęciach

Brytyjski właściciel Link4 ma około 2 mld euro na zakupy firm w Europie Środkowej
Tak wynika ze słów Andrew Burke’a, szefa Royal&Sun Alliance na region. Burke zapytany, czy brytyjski ubezpieczyciel byłby zainteresowany przejęciem portfela polis komunikacyjnych od innego towarzystwa „direct” w Polsce, mówi: – Przyjrzelibyśmy się takiej ofercie. Gdyby cena była dobra, czemu nie?
Pod koniec sierpnia „Parkiet” pisał, że na rynku pojawiły się informacje o możliwym wycofaniu się z Polski francuskiej firmy Avanssur z grupy Axa, która sprzedaje polisy przez Internet i telefon pod szyldem Axa Direct. Firma zaprzeczyła tym doniesieniom.
Brytyjska grupa na pewno nie zamierza inwestować w rozwój Link4 Life, która oferowała ubezpieczenia na życie.
– To nie jest podstawowy biznes RSA. Takie polisy wśród klientów zakładu majątkowego cieszyły się mniejszym powodzeniem, niż zakładaliśmy – przyznaje Burke. Podkreśla, że to nie oznacza, przynajmniej na razie, likwidacji spółki. – Dopóki nie znajdziemy rozwiązania dogodnego dla dotychczasowych klientów Link4 Life, których polisy są czynne, spółka będzie funkcjonowała – mówi Burke.
Przedstawiciele RSA podkreślają, że chcą rozwijać sprzedaż ubezpieczeń osobowych
i komunikacyjnych przede wszystkim przez Internet i telefon. – Zakładamy, że Link4 po 2009 r. i w latach następnych będzie przynosił zyski – twierdzi Burke.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA