fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Jan Paweł II bardzo ludzki i radosny

Fotorzepa, dp Dominik Pisarek
- Paradoksalnie w tych listach postrzegam Go jeszcze bardziej jako świętego, bliskiego mnie i narodowi polskiemu – tak o opublikowanej korespondencji Jana Pawła II i Wandy Półtawskiej powiedział kard. Marian Jaworski, emerytowany metropolita lwowski obrządku łacińskiego i jeden z najbliższych przyjaciół ks. Karola Wojtyły.
Kard. Jaworski w wywiadzie dla włoskiego portalu internetowego „Pontifex” stwierdził, że opublikowane pół roku temu listy Karola Wojtyły do Wandy Półtawskiej niczego nie dodają ani też nie ujmują z opinii świętości papieża. Ukazują go bardzo ludzkiego i radosnego.
Zdaniem kard. Jaworskiego Benedyktowi XVI zależy na jak najszybszej beatyfikacji Jana Pawła II. Jest on największym sojusznikiem tej sprawy. Były metropolita lwowski jest też przekonany, że samemu Janowi Pawłowi II zależałoby na poszanowaniu norm Kościoła, aby na beatyfikacji nie było żadnych cieni. Uważa, że proces beatyfikacyjny przebiega dobrze i szybko. [i]Kard. Jaworski był jednym z najbliższych przyjaciół Jana Pawła II. Poznał przyszłego papieża w 1950 roku. Był też przy nim w chwili śmierci. [/i]
Źródło: Rzeczpospolita OnLine
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA