fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Euro 2012

Kogo wylosuje Wałęsa?

Fotorzepa, Roman Bosiacki
Ceremonia losowania eliminacji mistrzostw Europy 2012 odbędzie się w Sali Kongresowej Pałacu Kultury - ujawnił w TVP Info Grzegorz Lato, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jednym z losujących może być były prezydent Lech Wałęsa.
Wcześniej prasa spekulowała, że transmitowane na cały świat losowanie odbędzie się w Teatrze Wielkim.
- Wybór padł na Pałac Kultury, bo w okolicy jest kilkanaście świetnych hoteli. Musimy pamiętać, że na uroczystość przyjedzie około tysiąca gości - uzasadnił Lato. Przyznał, że wśród losujących może znaleźć się legendarny przywódca "Solidarności".
- Lech Wałęsa nie mówi nie. Wraz z Michelem Platinim spędziliśmy z nim ostatnio wspaniałe chwile w Gdańsku. Wiemy, że trzyma kciuki za powodzenie Euro 2012 - powiedział Lato. Zastrzegł jednak, że nie ma jeszcze ostatecznego scenariusza ceremonii, która najprawdopodobniej odbędzie się w styczniu przyszłego roku. Losowanie Euro nie będzie pierwszą wielką imprezą sportową, w którą zaangażowany był Wałęsa. W lutym 2002 roku reprezentował on Europę podczas ceremonii wniesienia flagi olimpijskiej podczas otwarcia zimowych igrzysk w amerykańskim Salt Lake City.
Źródło: TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA