fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dane gospodarcze

Klimat koniunktury w przemyśle najgorszy od 6 lat

W lipcu ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym nieznacznie poprawił się wobec czerwca. Był to jednak najgorszy lipiec od 6 lat - podał Główny Urząd Statystyczny
GUS podał, że wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w przetwórstwie przemysłowym wzrósł w lipcu do minus 4 punktów z minus 5 punktów w czerwcu. Pod koniec 2001 roku wskaźnik ten notował minima na poziomie poniżej minus 20 punktów.
- Na opinie przedsiębiorców wpływają nieco mniej pesymistyczne niż w czerwcu oceny bieżącego portfela zamówień i produkcji, przy przewidywanej na najbliższe trzy miesiące nieznacznej poprawie odpowiednich prognoz. Zarówno oceny bieżącej sytuacji finansowej jak i jej prognozy są nadal negatywne - głosi raport. - Poprawę koniunktury sygnalizuje 18 procent badanych przedsiębiorstw, jej pogorszenie – 22 procent (przed miesiącem odpowiednio 17 procent i 22 procent). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie - podał GUS.
Wykorzystanie mocy produkcyjnych zgłaszane przez przedsiębiorców w lipcu wyniosło 71 procent wobec 80 procent w analogicznym okresie 2008 roku, głosi raport GUS. Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w budownictwie w lipcu również nieznacznie wzrósł do minus 7 punktów z minus 8 w czerwcu. Natomiast wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w handlu detalicznym minimalnie spadł do minus 2 punktów w lipcu wobec minus 1 w czerwcu.
Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA