fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Fotel dla muzeum na specjalne zamówienie

Fotel zaprojektowała studentka
Fotorzepa
Pracownicy strzegący eksponatów też mają prawo do wygody w pracy – mówi Magdalena Głaz, która opracowała prototyp ergonomicznego fotela. Ma się on stać elementem wyposażenia Muzeum Narodowego w Warszawie i nie tylko. Właśnie został rozstrzygnięty konkurs na aranżację sprzętów MN.
Absolwentka architektury Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania pracowała nad zwycięskim fotelem ponad cztery miesiące. – Skupiłam się nie tylko na jego estetyce, ale i funkcjonalności. Najwięcej czasu zabrało mi ustawienie oparcia pod takim kątem, by siedzenie było maksymalnie komfortowe – tłumaczy.
W fotel wbudowana została specjalna otwierana skrytka. Umieszczona pod siedzeniem jest niewidoczna dla zwiedzających. Pracownik może w niej schować swoje rzeczy osobiste. Zgodnie z zapowiedziami, Muzeum Narodowe ma wyprodukować w swej pracowni stolarskiej ponad setkę takich foteli. Trafią one do sal wystawienniczych w Warszawie i do oddziałów muzeum w całym kraju.
W projekcie „Muzeum dla zwiedzających” wzięli udział studenci WSEiZ oraz Akademii Sztuk Pięknych. Stworzyli oni m.in. prototypy mównicy, siedzisk dla zwiedzających i dzieci. Wzory nowych mebli można było oglądać w Muzeum Narodowym oraz Królikarni. W ramach projektu mają również powstać nowoczesne aranżacje szatni, dziedzińca, oświetlania i systemu informacji wizualnej.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA