fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Diabeł boi się JP II

Nie ludzie, lecz szatan sprzeciwia się beatyfikacji Jana Pawła II – twierdzi najsłynniejszy włoski egzorcysta ks. Gabriele Amorth.
W wywiadzie dla katolickiego portalu Pontifex ks. Amorth nawiązał do niedawnej wypowiedzi bp. Tadeusza Pieronka dla tego samego portalu. Biskup powiedział, że polski papież ma wrogów także po śmierci.
– Nie ma prawdziwych nieprzyjaciół Jana Pawła II. Był on tak dobry, że ich nie miał – powiedział włoski egzorcysta. – Często jednak szatan, który nienawidzi go jako wcielenie dobra, może mieć zły wpływ na porządnych ludzi albo ludzi Kościoła, by stawali na przeszkodzie jego beatyfikacji. Nie wykluczam, a nawet uważam za prawdopodobne, że szatan nie chce beatyfikacji Jana Pawła II, swego wielkiego wroga. Włoski egzorcysta ujawnia, że kiedy wymienia Jana Pawła II w czasie egzorcyzmów, „szatan staje się bardziej jeszcze brutalny, niż kiedy słyszy imię ojca Pio”, i mówi: „tego, czyli Jana Pawła II, nienawidzę jeszcze bardziej niż ojca Pio”.
– Fakt, że diabeł boi się Jana Pawła II znacznie bardziej niż ojca Pio, jest wyraźnym dowodem jego świętości – twierdzi ks. Amorth.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA