fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Fortis i Dominet ruszą razem od 4 sierpnia

Fotorzepa, MW Michał Walczak
Fuzja operacyjna Fortis Banku i Dominet Banku zostanie przeprowadzona od 1 do 3 sierpnia. Nowy bank będzie posiadał w sumie 270 oddziałów
Prawne połączenie instytucji nastąpi 31 lipca. Wcześniej, 8 lipca banki otrzymały pozwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na połączenie.
Połączona instytucja, które będzie działać pod marką Fortis Bank będzie zajmowała 14. pozycję z aktywami na poziomie 23,1 mld zł na koniec I kw. 2009 r. Liczba 270 oddziałów, z czego 160 to placówki partnerskie, zapewni bankowi 11. pozycję w sektorze. W 39 oddziałach bank będzie obsługiwał klientów personal banking oraz małe i średnie przedsiębiorstwa, a w 8 centrach średnie i duże firmy.
- Nie będziemy zmieniali liczby placówek. Nastawiamy się natomiast na zwiększenie produktywności oddziałów i oferowanie klientom szerszej gamy produktów depozytowych i rozliczeniowych- powiedział Jacek Obłękowski, wiceprezes Fortis Bank i prezes Dominet Bank. Dodał, że bank pracuje nad nowym modelem partnerskim placówek, aby mogły one w pełni obsługiwać klientów, a nie tylko sprzedawać produkty kredytowe. Po połączeniu liczba klientów sięgnie 372,8 tys., z czego 330 tys. to klienci masowi, a 27,8 tys. klienci instytucjonalni. Wyniki połączonego banku będą konsolidowane od 1 miesiąca po połączeniu. Obłękowski powiedział, że nie zapadły jeszcze decyzje dotyczące ewentualnej zmiany nazwy Fortis Banku w związku z tym, że ma on nowego właściciela - francuski BNP Paribas. - Na pewno w momencie połączenie zniknie brand Dominet Bank, ale kwestia marki Fortis jest otwarta- powiedział Obłękowski. Francuski bank BNP Paribas nabył 12 maja br. 16.738.712 akcji Fortis Bank Polska, stanowiących 99,8 proc. kapitału i uprawniających do tyluż głosów na WZ, w wyniku bezpośredniego nabycia przez BNP Paribas 263.586.083 akcji Fortis Bank S.A./N.V. z siedzibą w Brukseli, reprezentujących 54,55 proc. kapitału zakładowego i praw głosu w Fortis Bank Belgium.
Źródło: isb
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA