fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sport

Polki w drodze na szczyt

Tien-Szan trudniej zdobyć niż Mount Everest
Wikipedia
Dwa siedmiotysięczniki w Kirgistanie to cel Polek. W ciągu półtora miesiąca trzy panie chcą dojść na Chan Tengri i Pik Pobiedy – najtrudniejsze szczyty świata.
Tercet z „HiMountain Tien-Shan 2009 - Polish Female Expedition” zamierza zdobyć siedmiotysięczniki leżące w paśmie Tien-Szan w Kirgistanie. Jak mówi uczestniczka wyprawy Ola Ihnatowicz, wyprawa jest ogromnym wyzwaniem, nie tylko alpinistycznym. Jej zdaniem, są to góry trudne, wymagające wielu umiejętności, a Pik Pobiedy jest trudniejszy do zdobycia, niż Mount Everest. W tych górach panują nieprzewidywalne warunki pogodowe.
Alpinistki dodają, że plan minimum to zdobycie szczytu Chan Tengri. Wyprawa jest również szansą na skompletowanie przez Aleksandrę Dzik pięciu siedmiotysięczników byłego ZSRR i uzyskanie tym samym prestiżowego tytułu "Śnieżnej Pantery". W wyprawie biorą udział: Aleksandra Dzik z katowickiego klubu skialpinistycznego "Kandahar", oraz Aleksandra Ihnatowicz i Joanna Stasielak z warszawskiego Klubu Wysokogórskiego. Uczestniczki wyprawy planują powrót do Polski 28 sierpnia.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA