fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Notowania

Koreańczycy nie czują recesji

Rzeczpospolita
Akcje największego na świecie producenta chipów i płaskich telewizorów zakończyły sesję w Seulu zwyżką o 5,49 proc., do 634 tys. wonów, po przedstawieniu przez firmę znacznie lepszej od spodziewanej przez rynek prognozy wyników za II kw.
Firmy technologiczne na świecie mocno osłabły i dużo straciły na wartości rynkowej z powodu spadku w globalnej gospodarce, bo konsumenci ograniczyli wydatki na elektronikę użytkową. Prognoza Samsunga potwierdza jego silną pozycję na rynku, ale analitycy nie są w stanie stwierdzić, czy poprawa dotyczy już całej branży. Firma z Korei spodziewa się za II kw. (do 30 czerwca) łącznego zysku operacyjnego 2,2 – 2,6 bln wonów (1,74 – 2,05 mld dol.) i obrotów 31 – 33 bln (rok temu 29,1 bln). Ostateczny bilans przedstawi 24 lipca.
Zdaniem analityka Lee Min-hee z Dongbu Securities oznacza to, że zysk operacyjny firmy matki będzie znacznie wyższy od spodziewanego biliona wonów. Z kolei Peter Yu z BNP Paribas uważa, że za tak dobre dane skonsolidowane odpowiadają doskonałe wyniki działu produkcji telewizorów.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA