fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Notowania

Dywidenda ciągnie kurs

Rzeczpospolita
Akcje NG2, największego krajowego sprzedawcy obuwia, zdrożały wczoraj o 1,3 proc., do 39 zł. Bardzo wysokie były za to obroty, które przekroczyły 77 mln zł
Akcje NG2, największego krajowego sprzedawcy obuwia, zdrożały wczoraj o 1,3 proc., do 39 zł. Bardzo wysokie były za to obroty, które przekroczyły 77 mln zł.
Powód to uchwały poniedziałkowego WZA spółki, które uchwaliło wypłatę dywidendy po 1 zł na akcję; zostanie wypłacona 16 października. Na ten cel trafi zatem 38,4 mln zł, 49,7 mln zł zasili kapitał zapasowy. WZA dokonało też niewielkich zmian w statucie firmy. Głównym akcjonariuszem NG2 jest założyciel spółki Dariusz Miłek, kontrolujący 55,1 proc. jej kapitału NG2, do którego należą marki CCC, Quazi i Boti, jest zdecydowanym liderem polskiego rynku obuwniczego z 8 – 10-proc. udziałem. Firma zarządza siecią 614 placówek detalicznych, działa także na rynku hurtowym oraz poza krajem. Mimo kryzysu na tle branży, która bardzo wyraźnie odczuwa jego skutki, nadal pokazuje niezłe wyniki finansowe. W I kwartale przychody NG2 wzrosły o 20 proc., do 166,7 mln zł, a zysk netto spadł o ponad 70 proc., do 4,6 mln zł.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA