Od kiedy praca za granicą zwiększy nagrodę jubileuszową

Fotorzepa, Jak Jakub Ostałowski
Od kiedy pracownik może wystąpić o wyrównanie wypłaty nagrody jubileuszowej lub dodatków stażowych związanych z uwzględnieniem jego zagranicznego stażu pracy?
[b]Odpowiada Ewa Grabowska, główna specjalistka w Departamencie Prawa Pracy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej[/b]Od 1 lutego br., bo tego dnia weszła w życie[link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=6659921232FBF00338CA7B53F88D46F8?id=269029] nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (DzU z 2008 r. nr 69, poz. 415 ze zm.)[/link]. Jej zmieniony art. 86 ([link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=21CA508FD84120B592CB0D8CBEE948F4?id=296887]nowelizacja z 19 grudnia 2008 r., DzU z 2009 r. nr 6, poz. 33[/link]) nakazuje uwzględniać zagraniczny staż pracy bez względu na to, kiedy, w jakim kraju i jak długo trwała zagraniczna umowa o pracę. Nie ma też znaczenia, czy pracujący za granicą Polak odprowadzał od niej składki na Fundusz Pracy. Jeśli więc pracownik np. w lipcu uzupełni dokumenty uwzględniające tego rodzaju zatrudnienie przypadające przed 1 lutego 2009 r., to polski szef wyrótego, czyli za sześć...
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL