Mieszkaniowe

Mniej i bardziej prestiżowe lokalizacje

Nowe inwestycje mieszkaniowe w Brwinowie i w Jabłonnie można policzyć na palcach jednej ręki. Więcej buduje się w Konstancinie, gdzie realizowane są zarówno inwestycje wielorodzinne, jak i jednorodzinne.
[srodtytul]Drogi Konstancin[/srodtytul]
Ceny nowych mieszkań w Konstancinie zaczynają się od 6 tys. zł, a sięgają nawet 13 tys. zł za mkw., a domy wyceniane są nawet na kilka milionów złotych. – Konstancin jest jedną z najbardziej prestiżowych lokalizacji w aglomeracji warszawskiej, toteż cieszy się dość dużym zainteresowaniem deweloperów. Jednak ceny mieszkań często porównywalne z tymi, które oferowane są w centralnie położonych warszawskich dzielnicach, w naturalny sposób ograniczają krąg nabywców – mówi Celina Grabowska, analityk z redNet Consulting.
Na Osiedlu Konstancin przy ul. Kołobrzeskiej można kupić dwupokojowe mieszkanie o powierzchni 59 mkw. za 462 tys. zł, czyli 7,7 tys. zł za mkw. Drożej jest w inwestycji Konstancin Park przy ul. Długiej, gdzie cena ofertowa mieszkania o powierzchni 136 mkw. wynosi 2 miliony 416 tys. zł, czyli ponad 10 tys. zł za mkw. Jeszcze więcej trzeba zapłacić w Rezydencji Kamea u zbiegu ul. Dworskiej i Długiej, gdzie ceny za mkw. przekraczają nawet 13 tys. zł. [srodtytul]W Brwinowie i Jabłonnie rosną bloki[/srodtytul] Zarówno w Brwinowie, jak i w Jabłonnie mamy do czynienia raczej z inwestycjami wielorodzinnymi. Domy budowane są tu zwykle metodą gospodarczą. Mieszkania w Jabłonnie oferowane są w cenach 4,7 tys. – 5 tys. zł za mkw. W Brwinowie natomiast od 3,8 do 5,1 tys. zł za mkw. – Jednak zdecydowana większość ofert wyceniana jest powyżej 4,5 tys. zł za mkw. – mówi Celina Grabowska. W Jabłonnie amatorzy nowych mieszkań mają do wyboru tylko dwie inwestycje – piąty etap osiedla Rajska Jabłoń i Leśną przy ulicy o tej samej nazwie. Na osiedlu Rajska Jabłoń ceny za mkw. wynoszą poniżej 5 tys. zł. Na przykład trzypokojowe mieszkanie 62 mkw. kosztuje ok. 314 tys. zł, czyli 4,9 tys. zł za mkw. Odrobinę taniej jest w inwestycji przy ul. Leśnej 17, gdzie cena za mkw. wynosi 4,6 – 4,7 tys. zł. W Brwinowie nowe mieszkania można kupić tylko na Osiedlu Sportowym. W zależności od powierzchni i położenia lokalu w budynku ceny wynoszą od 3,8 do 5 tys. zł za mkw.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL