fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Oddajcie dzieciom pilota

HBO
Telewizje prześcigają się w pomysłach na 1 czerwca, bo najmłodsi widzowie to publiczność, której nie można ignorować. Nawet TVP 1 zamiast poniedziałkowego teatru pokaże opowieść o wojowniczych żółwiach ninja
[srodtytul]Robot kocha szczerze[/srodtytul]
Większość stacji świętowanie Dnia Dziecka rozpoczyna już w niedzielę. Ale przed telewizorami obok maluchów zapewne chętnie zasiądą także ich rodzice. Tym bardziej że na ekranie królować będą kinowe przeboje ostatnich lat. W niedzielę HBO zaprasza na nagrodzoną Oscarem, znakomitą animację „Wall-E” (godz. 18.30). To wzruszająca opowieść o miłosnych perypetiach robota Wall-E oraz przybywającej z kosmosu nowoczesnej maszyny Eve. W tle ich cyberromansu filmowcy snują zabawną wizję ludzi przyszłości – otyłych, bezwolnych i nieporadnych.
W niedzielne przedpołudnie (TVP 1, godz. 10.05) można będzie śledzić losy rybek z „Gdzie jest Nemo?”. Tu akcja rozgrywa się w oceanie, wśród wielkiej rafy koralowej. Jej mieszkańcami są mały Nemo i jego ojciec Marlin. Kiedy pewnego dnia malec zostaje wyłowiony z oceanu i trafia do akwarium, opiekun zrobi wszystko, by odzyskać syna. Pomoże mu sympatyczna, ale cierpiąca na kłopoty z pamięcią rybka Dory. Film zdobył Oscara dla najlepszej animacji w 2004 roku. Małoletni fani Nemo na całym świecie wykupywali wówczas ze sklepów akwarystycznych kolorowe błazenki – łudząco podobne do ich idola.
Polsat proponuje kino familijne w reżyserii Roberta Rodrigeuza. Jego „Rekin i Lava. Przygoda w 3D” (niedziela, godz. 10.45) to historia dziesięcioletniego Maksa, który od problemów z rodzicami i codziennej nudy ucieka w świat wyobraźni. Wyrusza z misją na Planetę Luzu, gdzie żyje Rekin – chłopak wychowany przez morskie drapieżniki oraz władająca ogniem śliczna dziewczyna o imieniu Lava.
Atrakcji przygotowanych z myślą o najmłodszych nie zabraknie także 1 czerwca. TVP 1 proponuje „Wojownicze żółwie ninja” (początek godz. 20.15). W TV Pulsie – „Muppety na Wyspie Skarbów” (godz. 20.30), czyli pełnometrażowa ekranizacja powieści Roberta Louisa Stevensona z Kermitem Żabą w roli kapitana Smolletta. Na Polsacie pojawi się Bruce Willis w familijnej komedii „Dzieciak” (godz. 20.05). Twardziel znany z sensacyjnej serii „Szklana pułapka” tym razem wciela się w rolę odnoszącego sukcesy pracownika agencji reklamowej, który – spotykając swoje dziecięce alter ego – przypomina sobie dawne marzenia i aspiracje.
[srodtytul]Przyjaciele zawsze razem[/srodtytul]
Wytchnienie od amerykańskich superprodukcji znaleźć można będzie w telewizji Kino Polska. Tu Dzień Dziecka upłynie ze swojskim Bolkiem i Lolkiem. Bohaterowie wymyśleni przez Władysława Nehrebeckiego zadebiutowali w 1963 roku. Podobno pomysłodawca serii jako pierwowzory postaci wykorzystał własnych synów. W ciągu 23 lat nakręcono ponad 150 odcinków. W 1973 roku na życzenie dziewczęcej publiczności do chłopaków dołączyła Tola. Kino Polska przypomni „Wielką podróż Bolka i Lolka” z 1977 roku – pierwszy polski pełnometrażowy film animowany. Bohaterowie postanawiają powtórzyć wyczyn Phileasa Fogga i tak jak on wyruszają w 80-dniową wyprawę dookoła świata. Telewizja pokaże także „Bolka i Lolka na Dzikim Zachodzie” – nakręconą w 1986 roku przez Stanisława Dulza i utrzymaną w konwencji westernu opowieść o podróży przyjaciół do krainy Indian. Wielbiciele serialu chętnie obejrzą zapewne „Bajki Bolka i Lolka” oraz „Sposób na wakacje Bolka i Lolka”. To historie, które się nie starzeją. Staranna animacja, a przede wszystkim zabawne i pozbawione bezsensownej przemocy historie cieszą kolejne pokolenia.
[srodtytul]Kot uczy myć ręce[/srodtytul]
Powodów do radości maluchom postanowiła dostarczyć także Telewizja TVN Style, która 1 czerwca startuje z nową ofertą skierowaną specjalnie do najmłodszych widzów. „Pluszakowe bajki” będą emitowane codziennie rano (godz. 7 – 8) oraz wieczorem (godz. 19 – 20). – Od dawna rozwijamy tematykę rodzinną i związaną z wychowywaniem dzieci. Nowe pasmo to kolejny krok w tym kierunku – mówi szefowa TVN Style Yvette Żółtowska-Darska – Postanowiliśmy zaproponować naszym widzom 13 starannie wybranych bajek, przyjaznych i bezpiecznych dla dzieci.
Są wśród nich tytuły dobrze znane najmłodszym, jak opowieści o sympatycznym żółwiu Franklinie czy rozwiązującym kryminalne zagadki psie Scooby-Doo. Kot Crawford będzie w zabawny sposób uczył maluchy zakładać płaszcz, myć ręce, mówić „dziękuję”. Godny naśladowania wzór to także weterynarz Fred mieszkający gdzieś na angielskiej prowincji, zawsze gotowy nieść pomoc wszystkim cierpiącym zwierzętom.
Po raz pierwszy w polskiej telewizji pokazane zostaną samochody z „Magicznej uliczki” oraz kocie ślicznotki z „Hello Kitty”. Dzieciaki zobaczą też jedną z najnowszych rodzimych animacji „Przytulaki”. Nad doborem bajek czuwała Dorota Zawadzka. – Dzieci oglądają telewizję średnio cztery godziny dziennie, a w weekendy nawet osiem – mówi – To zdecydowanie za dużo. Nie jestem przeciwniczką telewizji, bo sama się na niej wychowałam. Oglądali ją też moi synowie. Trzeba tylko wiedzieć, jak wybierać wartościowe, edukacyjne propozycje.
[srodtytul]Zabawa w szczytnym celu[/srodtytul]
„Familiady” i show „Jak oni śpiewają” z pewnością nie należą do programów kształtujących młode umysły i raczej nie należy rekomendować ich małolatom. Ale producenci przygotowali na Dzień Dziecka specjalne wydania służące szczytnym ideom. Karol Strasburger zaprosi do rywalizacji drużyny złożone z aktorów serialu „Tancerze” oraz uczestników teleturnieju „Dzieciaki górą”. Wygrana przeznaczona zostanie dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Sokółki. Świąteczne wydanie „Jak oni śpiewają” realizowane będzie z pomocą Fundacji Polsat (sobota, godz. 20.00). Na scenie pojawią się gwiazdy pięciu poprzednich edycji show, by zaśpiewać największe filmowe przeboje. Gościem wieczoru będzie zespół Wały Jagiellońskie. Ale największe zainteresowanie wzbudzą z pewnością występy jurorów oraz prowadzących program Krzysztofa Ibisza i Katarzyny Cichopek, którzy zapowiedzieli, że tego wieczoru spróbują sił jako wokaliści.
[ramka][b]Najchętniej oglądane programy dziecięce (widzowie: od 4 do 15 lat)[/b]
Garfield i przyjaciele TVP 1 836 tys.
Nurkuj, Olly TVP 1 806 tys.
Świnka Peppa TVP 1 788 tys.
Rodzina Rabatków TVP 1 777 tys.
Mój brat niedźwiedź TVP 1 767 tys.
Andzia TVP 1 760 tys.
Świat małej księżniczki TVP 1 748 tys.
Myszka Miki i przyjaciele TVP 1 723 tys.
Przyjaciel Królik TVP 1 721 tys.
Małe zoo Lucy TVP 1 721 tys.
Smurfy TVP 1 711 tys.
Fifi TVP 1 698 tys.
Truskawkowe ciastko TVP 1 674 tys.
Bob budowniczy TVP 1 653 tys.
Pocoyo TVP 1 644 tys.
dane TNS OBOP w okresie: 1 stycznia – 17 maja 2009[/ramka]
Hannah Montana i Miley Cyrus – Koncert 18.25 | HBO | poniedziałek
Muppety na wyspie skarbów 20.30 | puls | poniedziałek
Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie 15.45 | tvp polonia | poniedziałek16.30 | kino polska | poniedziałek
Stefan Malutki 18.25 | canal+ | poniedziałek | 8.30 | canal+ film | wtorek
Wojownicze żółwie ninja 20.15 | tvp 1 | poniedziałek
Wall-E HBO | 18.30 | niedziela | 20.10, 2.45 | środa
Kiddo – superciężarówka 9.55 | tvp 1 | poniedziałek
Gdzie jest Nemo? 10.05 | tvp 1 | niedziela
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA