fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sport

Decyzja sądu niekorzystna, Ferrari odejdzie?

Tegoroczny bolid Ferrari
AFP
Paweł Majewski
Francuski sąd odrzucił skargę Ferrari. Włosi nie mają argumentu by zablokować propozycję FIA postulującą ograniczenie budżetów zespołów Formuły 1.
Decyzja sądu oznacza, że termin nadsyłania zgłoszeń do przyszłorocznych mistrzostw świata jest obowiązujący, a protestujące zespoły mają niewiele czasu na przedstawienie alternatywnych propozycji.
FIA planuje wprowadzenie opcjonalnego limitu budżetowego w Formule 1. Drużyny, które się na niego zgodzą będą miały większą swobodę przy pracach nad silnikiem i aerodynamiką. Ferrari się na to nie zgadza, bowiem ich obecne wydatki kilkakrotnie przekraczają planowany budżet i doprowadziłoby to do zwolnień.
– Międzynarodowa Federacja Samochodowa postawiła nas przed faktem dokonanym. Roczny budżet zespołu takiego jak Ferrari wynosi 400-500mln euro. Oni chcą go obciąć o 80-90%. To jest po prostu niewykonalne – mówił reprezentujący interesy włoskiej marki Emmanuel Gaillard.
Jeśli limit zostanie ustanowiony Ferrari [link=http://www.rp.pl/artykul/60514,304414_Zarzad_Ferrari_nieugiety.html]grozi odejściem z F1[/link]. Popiera je Renault, Toyota oraz Red Bull i Toro Rosso.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA