fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Spadki i darowizny

Czy matka może wydziedziczyć córkę?

[b]Czy matka może wydziedziczyć swoją pierwszą córkę z majątku, który nabyła z drugiego małżeństwa?[/b]
Zgodnie z art. 1008 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=70928]kodeksu cywilnego[/link] matka będzie mogła wydziedziczyć czytelniczkę jeżeli
1) wbrew woli matki postępuje ona uporczywie w sposób sprzeczny z zasadami współżycia społecznego;
2) dopuściła się względem matki albo jednej z najbliższych jej osób umyślnego przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu lub wolności albo rażącej obrazy czci;
3) uporczywie nie dopełnia względem matki obowiązków rodzinnych
[i]Więcej na temat w artykule
"[link=http://www.rp.pl/artykul/64135,299352_Spadkodawca_moze__wydziedziczyc_.html]Spadkodawca może wydziedziczyć[/link]" .
Polecamy także nasz serwis
[link=http://www.rp.pl/temat/64135.html] rp.pl » Prawo » Prawo Kowalskiego » Spadki i darowizny [/link][/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA