Piłka nożna

Prezes PZPN z gigantyczną podwyżką?

Prezes PZPN Grzegorz Lato
Fotorzepa, Piotr Nowak PN Piotr Nowak
Prezes PZPN Grzegorz Lato otrzymał podwyżkę na tajnych obradach zarządu związku. Jego zarobki mogą wzrosnąć nawet o około 20 tysięcy złotych.
Kontrowersyjna decyzja zapadła dziś na tajnej części obrad zarządu PZPN.
Informację o podwyżce potwierdził w rozmowie z "Rz Online" rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski. - Przyznaję, że zarząd przyjął taką uchwałę. Nie znam jednak kwoty podwyżki. Obrady były zamknięte dla osób, które nie są członkami zarządu - oświadczył. Tymczasem, jak dowiedziała się "Gazeta Wyborcza" i Sport.pl - Grzegorz Lato ma miesięcznie otrzymywać 50 tys. złotych, zamiast dotychczasowych 28 tys. Oficjalnie nie wiadomo jednak, czy kwota ta jest zgodna z rzeczywistością.
Jak komentuje rzecznik PZPN wzrost pensji prezesa Laty nie powinien nikogo bulwersować. - Związek nie dostaje złotówki z budżetu, sam zarabia na swoją działalność i dlatego ma prawo decydować o ewentualnych podwyżkach dla swoich pracowników - powiedział Kwiatkowski. Jak dodał "szefowie spółek, finansowanych z budżetu państwa mają z pewnością zdecydowanie większe zarobki, niż prezes PZPN". - Prezes Grzegorz Lato poświęca wiele czasu na działalność związkową, która wymaga wielu wyrzeczeń i za taką pracę powinien być odpowiednio wynagrodzony - zaznaczył też rzecznik PZPN. Innym punktem dzisiejszych obrad zarządu PZPN było też przesłuchanie Leo Beenhakkera. Po rozmowie z selekcjonerem reprezentacji Polski jest już jasne, że Holender nie musi obawiać się o utratę pracy, co oznajmił dziennikarzom na konferencji prasowej prezes Lato.

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL