Media

Widzowie woleli „Ranczo” od bojkotu

Budynek TVP
Fotorzepa, Dariusz Majgier DM Dariusz Majgier
Nie wysłuchano apelu artystów. TVP była najchętniej oglądaną stacją 3 maja. Krauze: Zwyciężyła mentalność grillowa
Jedynka i Dwójka zdecydowanie pokonały komercyjnych konkurentów. W pierwszej dziesiątce najchętniej oglądanych programów majowego weekendu aż dziewięć należało do TVP.
O zbojkotowanie 3 maja telewizji publicznej kilka tygodni temu zaapelował reżyser Krzysztof Krauze. „Telewizja została zawłaszczona przez byłych neonazistów i wszechpolaków. Dziś jej społeczną misję realizują ludzie, których zapewne nie wpuścilibyście do domu” – pisał w liście opublikowanym w „Gazecie Wyborczej”. Krytycznie o rządach p.o. prezesa TVP Piotra Farfała (byłego członka Młodzieży Wszechpolskiej) wypowiadali się m.in. Andrzej Wajda, Agnieszka Holland, Marek Edelman, Jan Nowicki i Jan Klata. Zespół Strachy Na Lachy i Kazik zrezygnowali z udziału w plebiscycie Superjedynki TVP.
Te działania nie wywołały wielkiej reakcji widzów TVP. Z danych firmy AGB Nielsen Media Research wynika, że w niedzielę TVP 1 i TVP 2 miały w sumie średnio 2,95 mln widzów. Polsat miał 895 tys. widzów, a TVN – 889 tys. Największym hitem 3 maja, a zarazem najchętniej oglądaną pozycją całego weekendu był serial „Ranczo” (7,8 mln widzów). Drugie miejsce zajęła polska komedia „Sami swoi„(5,4 mln widzów). Dlaczego widzowie nie zbojkotowali TVP? – Zwyciężyła mentalność grillowa. Polaków nie obchodzi, kto rządzi TVP, dopóki mają ulubiony serial – mówi Krauze. – Ale w Europie już mamy łatkę antysemitów. Dlatego nie powinno się tolerować na czele TVP Farfała, który nie wytłumaczył się ze swej neofaszystowskiej przeszłości.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL